Aktualności

           W dniach 4-7 września 2018 przedstawiciele Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S. A. uczestniczyli w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach zorganizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Spółka brała udział w grupowym wystąpieniu polskiej Grupy Zbrojeniowej S. A.
           Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. zaprezentowały następujące wyroby:

 • Zmodyfikowany Zestaw Minersko - Rozpoznawczy ZMR-89/M
 • Mobilne Opakowanie Broni
 • Kontener siłownia
 • Trał bezzałogowy MV4 ( prezentacja wspólna z DOK ING )
 • Zintegrowany wielozadaniowy system UAV - UTV typu BUGGY
 • Trenażer czołgowy MPG69 ( prezentacja wspólna z Politechniką Lubelską )

           Wystawę PGZ S.A. odwiedzili przedstawiciele najwyższych władz państwowych - Prezydent Andrzej Duda oraz Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

 

PG1

PG2

PG3

PG4

PG5

PG6

PG7

PG8

           17 sierpnia 2018r. w siedzibie Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. odbyło się uroczyste pożegnanie z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę długoletniego pracownika Pani Bożeny Piórkowskiej.
           Pani Bożena Piórkowska była zatrudniona w zakładzie od dnia 7 lutego 1977r. w dziale ksiegowości, gdzie z zaangażowaniem pracowała przez ponad 40 lat.
           Prezes Zarządu Pan Andrzej Łysakowski podziękował odchodzącej na emeryturę za wkład pracy wniesiony na rzecz Spółki, kompetencje i profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych obowiązków oraz przekazał życzenia zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

piork1

piork2

            Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A w dn. 17.06.2018 r. brały udział w obchodach Dni Dęblina podczas festynu na Stadionie Miejskim przy ul. 15 P.P. „Wilków”, 
            Spółka zaprezentowała swoje stoisko. Podczas festynu zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci w dwóch grupach wiekowych, podczas którego dzieci rysowały sprzęt produkowany/ remontowany przez Spółkę.

dni_deblina_2018

dni_deblina_2018

dni_deblina_2018

dni_deblina_2018

dni_deblina_2018

dni_deblina_2018

            W dniach 4–5.04.2018 r. przedstawiciele Spółki na czele z Prezesem Zarządu Panem Andrzejem Łysakowskim wzięli udział w krajowej konferencji naukowej na temat: Lądowy wymiar pokonywania przeszkód wodnych przez wojska lądowe w działaniach taktycznych, zorganizowanej przez Instytut Wsparcia i Zabezpieczenia Działań Wydziału Wojskowego ASzWoj.

Celem konferencji była wymiana poglądów na temat:

 • inżynieryjnych i pozainżynieryjnych uwarunkowaniach pokonywania przeszkód wodnych w działaniach wojsk lądowych;
 • oceny aktualnych zdolności Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie pokonywania przeszkód wodnych;
 • antycypacyjnych kierunków doskonalenia lądowej mobilności wojsk lądowych w kontekście rzeczywistych możliwości urządzania i utrzymania tymczasowych przepraw wojskowych przez przeszkody wodne.

Podczas konferencji przedstawiciele Spółki wygłosili dwa referaty:

 • Modyfikacja transportera pływającego gąsienicowego PTS-M do aktualnych wymagań transportowych po lądzie i podczas pokonywania przeszkód wodnych (Prezes Zarządu Andrzej Łysakowski)
 • Możliwości taktyczno-techniczne mostów nożycowych w zakresie pokonywania bardzo wąskich i wąskich przeszkód terenowych (Dyrektor Techniczny Sławomir Chomżyński)

konferencja

            W dniach 17-18 lutego 2018 r. przedstawiciele Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. uczestniczyli w Międzybranżowym grand Prix Polski w Halowej Piłce Nożnej ADRENALINA CUP 2018. Rozgrywki odbyły się w Lublinie na hali Politechniki Lubelskiej. Reprezentacja Spółki rozegrała łącznie 5 meczy:

WZI S.A. – Zup Roztocze (0 : 0)
WZI S.A. – Synthos S.A. Oświęcim (1 : 2)
WZI S.A. – Sipma S.A. Lublin (2 : 6)
WZI S.A. – Roto okna dachowe Lubartów Sp. z o. o. (2 : 2)
WZI S.A. – Polski Ogród Hortex Ryki Sp. z o. o.(2 : 2)

            W ramach podziękowania za uczestnictwo w rozgrywkach reprezentacja WZInż S.A. otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar.

druzyna

puchar

W dniach 30-31.01.2018 r. przedstawiciele Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A., Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. i Ministerstwa Obrony Narodowej  uczestniczyli w spotkaniu w siedzibie firmy CNIM w La Seyne sur Mer. Podczas spotkania omówiono kwestię przeniesienia części technologii produkcji mostu pontonowego PFM oraz dokonano prezentacji działania PFM.

cnim

21 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie Zarządu Spółki z pracownikami oraz duszpasterzami z lokalnej parafii Chrystusa Miłosiernego, podczas którego Prezes Zarządu Pan Andrzej Łysakowski z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożył pracownikom życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt.
Podczas spotkania Prezes Zarządu wyraził uznanie wkładu pracy wszystkim pracownikom za końcowy sukces 2017 r. W ramach podziękowania za pracę Zarząd zdecydował o przyznaniu wyróżnień pracowniczych i dokonał wyboru pracowników roku.
Pracownicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami oraz nagrody pieniężne będące wyrazem uznania dla ich zaangażowania w pracę zakładu.
Prezes Zarządu złożył świąteczne życzenia pracownikom i podzielił się z nimi opłatkiem, po czym zaprosił na wigilijny poczęstunek.

 received_685920488465119

 received_685920601798441

received_685920605131774

received_685920561798445