Aktualności

W dniach 6-9 września 2016 przedstawiciele Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A. uczestniczyli w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Spółka brała udział w grupowym wystąpieniu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. zaprezentowały nowe wyroby: Filtr Przewoźny Wody FPW-2 a także Kontener Siłownie.

Wystawę PGZ S.A. odwiedzili przedstawiciele najwyższych władz państwowych z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Andrzejem Dudą na czele, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wiceminister Bartosz Kownacki, który w MON odpowiada za przemysł zbrojeniowy. Ekspozycję PGZ S.A. zwiedzili także Minister Rozwoju i Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wiceminister Tomasz Szatkowski.

collage

Dnia 30.08.2016 odbyło się spotkanie Koordynatorów ds. Etyki spółek Grupy PGZ. Więcej informacji na stronach PGZ.

9 lipca br. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. uczestniczyły w Ogólnopolskich Dniach NATO –„ Lublin razem z NATO”. Piknik odbył się na terenie Ośrodka „Słoneczny Wrotków” – MOSiR w Lublinie.

Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji: pokaz sprzętu wojskowego, wystawa stanowisk promocyjnych wojska i służb mundurowych, koncerty orkiestry wojskowej i klubów garnizonowych oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

Wydarzenie to umożliwiło mieszkańcom województwa lubelskiego odkrycie istotnej roli szczytu NATO w Polsce oraz pozwoliło na zapoznanie się z aktualnymi, związanymi z nim informacjami.

Przedsięwzięcie było zrealizowane przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie, przy współpracy lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych województwa lubelskiego, administracji zespolonej i grup rekonstrukcyjnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

W dniu 06.07.2016r. w siedzibie Spółki WZInż S.A. miało miejsce uruchomienie największej na wschód od Wisły komory do obróbki powierzchniowej.

Jest to inwestycja, która usprawni produkcję, podniesie jej jakość, wydajność, a tym samym ograniczy koszty związane z przygotowaniem powierzchni metali do nakładania powłok. 

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście w tym przedstawiciele władz lokalnych.

thumb_20160617_093129-COLLAGE

Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A w dniach 17-19.06.2016r.. brały udział w obchodach Dni Dęblina. 17.06.2016r. na obiekcie  ZSO przy ul. 15 P.P. odbyła się spartakiada młodzieży z dęblińskich placówek. Młodzież rywalizowała w różnych dyscyplinach sportowych. Spółka oprócz stoiska zapewniła również dzieciom atrakcje w postaci zjeżdżalni. Tego samego dnia mieliśmy przyjemność gościć młodzież z ZSZ nr 1 im. Franciszka Kleberga w Dęblinie. 18.06.2016r odbyły się Dni Otwarte Zakładu dla wszystkich chętnych. Była to niepowtarzalna okazja, aby bezpośrednio poznać specyfikę działalności zakładu. 

18-19.06.2016r odbył się również festyn na Stadionie Miejskim przy ul. 15 P.P. „Wilków”, 

Spółka zaprezentowała swoje stoisko. Podczas festynu zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci w dwóch grupach wiekowych, dużym zainteresowaniem cieszyła się także fotobudka.

W dniu 15.06.2016r zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Oficerską Szkołą Sił Powietrznych a WZInż S.A.

Porozumienie to jest nieodzownym elementem, które może zaowocować wspólnymi dokonaniami w zakresie rozwoju nauki i badań.